LISTOPAD W PRZEDSZKOLU

LISTOPAD  W NASZYM PRZEDSZKOLU

05.11.2018 – Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej   „Śpiewajmy dla Niepodległej”.

06.11.2018 – Zajęcia biblioteczne dla grup: DELFINKI i SÓWKI w Miejskiej Bibliotece Publicznej.                                                                                                                                                                    – zajęcia informatyczne: rozwijanie u dzieci umiejętności kodowania i programowania przy użyciu aplikacji CODABLE.

09.11.2018 – „ Rekord dla Niepodległej”                                                                                                               – ubieramy się w kolorach: białym lub czerwonym,                                                                                               – wspólnie o godz.11.11 śpiewamy hymn POLSKI.

16.11.2018 – Udział grup: KOTKI, SÓWKI, DELFINKI, MISIE  w WARSZTATACH EKOLOGICZNYCH – RECYKLING

– Zbieramy odpady i tworzymy z nich nowe przedmioty.

19.11.2018 – Udział dzieci grupy ŻÓŁWIKI  w  zajęciach  bibliotecznych prowadzonych w przedszkolu przez bibliotekarkę

– wysłuchanie utworów literackich o  tematyce jesiennej, zagadki i konkursy literackie

– warsztaty plastyczne o tematyce jesiennej, wykonanie pracy artystycznej      pt.: „JEŻ”.

20.11.2018 – Wycieczka autokarowa grup: KOTKI i DELFINKI do MUZEUM CHLEBA  w Radzionkowie.

– poznanie historii związanej z pracą piekarzy                                                                                                          – wypiek bułeczek

* śniadanie: godz. 7.45

* wyjazd godz. 8.30

20.11.2018 – Zajęcia biblioteczne dla grupy : MISIE  w Miejskiej Bibliotece Publicznej .                    -zajęcia informatyczne: poznawanie wirtualnej rzeczywistości poprzez zabawy z okularami 3D

21.11.2018 – Zajęcia biblioteczne prowadzone w przedszkolu w grupie: KACZUSZKI

– zajęcia z wykorzystaniem literatury dziecięcej o tematyce przyrodniczej, związanej z przygotowywaniem się zwierząt do zimy

– warsztaty plastyczne – wykonanie pracy plastycznej z chrupek kukurydzianych

23.11.2018 godz.16.00 – Zabawa Andrzejkowa z udziałem rodziców w grupie MISIE.

–  poznajemy tradycje andrzejkowe, śpiewamy, bawimy się i lejemy wosk.

23.11.2018 – Dzień Pluszowego Misia

– przynosimy do przedszkola swoje pluszowe misie i wspólnie się bawimy.

30.11.2018 – Zabawa andrzejkowa dla dzieci grup: KACZUSZKI, ŻÓŁWIKI, KOTKI, MOTYLKI, DELFINKI i SÓWKI.

– ubieramy się na żółto,

– poznajemy tradycje andrzejkowe, śpiewamy, bawimy się i lejemy wosk.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!

Miejskie Przedszkole Nr 3