KWIECIEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU

05.04.2024 ( piątek) – „ Biblioteczka pod chmurką”

czytanie bajeczek o tematyce wiosennej przez Panią bibliotekarkę w ogrodzie przedszkolnym.

10.04.2024 ( środa) – Wiosenny Koncert Muzyczny w wykonaniu rodziców i rodzeństwa Krzysia S. dla grup: żółwików, motylków, kotków, misiów, delfinków i sówek.

17.04.2024 ( środa ) DZIEŃ ZIEMI

– akcja sprzątania, zbierania śmieci z okolic przedszkola

– promowanie postawy proekologicznej

19.04.2024 ( środa ) – wyjście grup KOTKI i MISIE do Miejskiej Biblioteki Publicznej                   w Piekarach Śląskich

– korelacja zajęć bibliotecznych i informatycznych

23.04.2024 ( wtorek) wycieczka autokarowa grup: MISIE i DELFINKI do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na spektakl teatralny pt.: PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK

– ubieramy się odświętnie

– zapoznanie z grą aktorską oraz scenografią teatralną

– śniadanie – 8.15

– wyjazd – 9.00

– powrót( obiad) – 12.30

24.04.2024 (środa) – wycieczka autokarowa grup: MOTYLKI i ŻÓŁWIKI do  Wioski Indiańskiej Mc Bizon w Karkowicach

– poznajemy historię Indian, ich życie i zwyczaje plemienne

– uczestniczymy w zabawach i grach ruchowych na świeżym powietrzu

– śniadanie –7.40

– wyjazd – 8.15

– powrót (obiad)  – 12.30

24.04.2024 (środa)godz. 16.00  – zebranie dla  Rodziców grup: DELFINKI i MISIE

– podsumowanie pracy wychowawczo–dydaktycznej    –    wręczenie diagnoz rodzicom dzieci 6- letnich,

– pedagogizacja rodziców – Standardy Ochrony Małoletnich

25.04.2024 ( czwartek) – godz. 16.00  – zebranie dla  Rodziców grupy SÓWKI w MSP5

– podsumowanie pracy wychowawczo–dydaktycznej   –    wręczenie diagnoz rodzicom dzieci  6- letnich,

– pedagogizacja rodziców – Standardy Ochrony Małoletnich

29.04.2024 ( poniedziałek) – wyjście wszystkich grup wiekowych do Miejskiego Domu Kultury na bajkę muzyczną  pt.: BRZECHWOLANDIA, wystawianą przez wrocławskich aktorów Narodowego Teatru Edukacji.

30.04.2024 – „ DO HYMNU”

wykonujemy flagi narodowe                                                                                                     – śpiewamy hymn Polski                                                                                                             – ubieramy się na biało – czerwono                                                                                                       – „ układamy żywą flagę”.

Miejskie Przedszkole Nr 3