Galeria zdjęć

21.03 powitaliśmy wiosnę Podczas obchodów pierwszego dnia wiosny rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce wiosennej oraz kultywowaliśmy tradycje ludowe; Paliliśmy Marzannę Spacerowaliśmy z gaikami

20.03 w środę sadziliśmy wiosenne kwiaty by nasz ogród przedszkolny stał się nieco bardziej kolorowy i gotowy na nadchodzącą porę roku. Dzieci sadziły bratki prymulki i goździki oraz wiele innych pachnących i kolorowych kwiatów. Poznaliśmy również zawód ogrodnika jego zadania i atrybuty. Utrwaliliśmy również wiedzie na temat wiosennych kwiatów.

W środę w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień kolorów. Poznaliśmy najbardziej kolorowe zjawisko naturalne jakim jest tęcza. Nauczyliśmy się jak powstaje i z jakich kolorów się składa. Tego dnia powstawały różne kolorowe prace plastyczne i bawiliśmy się w najbardziej kolorowe zabawy. Testowaliśmy również nasze siły w wielu doświadczeniach. Był to jeden z bardziej kolorowych dni w naszym przedszkolu

Delfinki i Kotki w piątek odwiedziły Gliwicką Palmiarnię, podczas zwiedzania mogliśmy zaobserwować najróżniejsze rośliny w kilku pawilonach. Duże wrażenie na dzieciach zrobił pawilon użytkowy gdzie mogliśmy podziwiać olbrzymie bananowce i pawilon historyczny z najstarszymi okazami w palmiarni. Zobaczyliśmy również rożne gatunki zwierząt i owadów. Uwagi dzieci nie umknęły również olbrzymie akwaria z różnymi gatunkami ryb. Wycieczka była bardzo udana.

Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami zajęli 3 miejsce ????????na przedszkolnej spartakiadzie zabawa była świetna a doping mistrzowsk Wiwat Bajka Wiwat Delfinki???? Wiwat Sówki????

23.02.2025 Wszystkie grupy wzięły udział w Przedszkolnych warsztatach plastyczno–technicznych „Pomysłowe przedszkolaki” Dzieci mogły puścić wodze fantazji i wyczarować najróżniejsze dzieła sztuki, które następnie można było oglądać na wystawie w szatni.

W minionym tygodniu grupy Żółwików, Motylków, Kotków, Misiów, Delfinków i Sówek były w Miejskim Domu Kultury na seansie filmowym. Bajka nosiła tytuł "Wyspa Pufinów" i ukazywała jak ważna jest współpraca, prawdomówność, wzajemne zaufanie a przede wszystkim przyjaźń. Dzieciom bajka się bardzo podobała i w cudownych nastrojach opuściliśmy kino.

Nasze przedszkole jak co roku kontynuowało tradycyjne kolędowanie przy dźwiękach pianina utrwalając najbardziej znane kolędy i spędzając czas w świątecznej atmoswerze

DZIEŃ KREDKI???? 22 listopada obchodzimy „Dzień Kredki”. Kredki są ważnym przedmiotem dla każdego przedszkolaka. Dzięki nim dzieci rozwijają wyobraźnię i kreatywność, wyrażają to co myślą, czują i o czym marzą. Podczas Dnia Kredki: ???? dowiedzieliśmy się jak powstają kredki ????poznaliśmy różne rodzaje kredek ????utrwalaliśmy nazwy kolorów ????rozwijaliśmy sprawność manualną ????doskonaliliśmy kompetencje matematyczne ???? braliśmy udział w zabawach muzyczno-ruchowych ????radośnie bawiliśmy się z rówieśnikami Zresztą zobaczcie sami…

W przeddzień 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Parku Wolności w Szarleju w ramach akcji „Niepodległa do hymnu” Mazurka Dąbrowskiego. Starszaki z naszego przedszkola odśpiewały hymn wraz z innymi obecnymi wtedy na placu.

W październikowy czwartek na zaproszenie Pani Hani - naszej katechetki, uczestniczyliśmy w ramach religii w "żywym różańcu".

W naszym przedszkolu w piątek odbył się Dzień Papieru. Dzieci poznały różne rodzaje papieru i sposoby jego wytwarzania. Badaliśmy jego właściwości i zastosowania w pracach plastycznych i zabawach. Próbowaliśmy odgadnąć do czego używamy papieru w przedszkolu i poza nim. Bywało brudno, bywało mokro ale dzięki temu poznaliśmy papier dosłownie od podszewki. Od drzewa w lesie do nie tylko kartki w domu.

Piątkowy dzień przedszkolaki z Piekarskiej Bajki w prawie pełnym składzie wyruszyły na wycieczkę pieszą do Miejskiego Domu Kultury. Tam w zaciszu sali kinowej obejrzeliśmy pełną akcji, odwagi i poświęcenia bajkę “Psi Patrol Wielki Film”. Dzieci były zachwycone i bardzo dobrze spędziliśmy ten dzień. Mimo powrotu do przedszkola nadal było słychać w salach dyskusje dotyczące bajki.

W poprzednim tygodniu w piątek odbywał się dzień jarzynowego teatrzyku. Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola różne warzywa. Poznaliśmy je, segregowaliśmy oraz następnie według własnych fantazji zrobiliśmy z nich przeróżne stworki i ludziki. Na sam koniec tego barwnego i wesołego dnia dzieci spędziły czas przy ognisku i spróbowały pieczonych ziemniaków.

29 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. To chłopcy tego dnia wybierali zabawy kołowe i zostali obdarowani upominkami. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

W miniony czwartek dzieci z grupy Kaczuszek i Motylków wzięły udział w spektaklu ekologicznym sponsorowanym przez Urząd Miasta Piekary Śląskie, w wykonaniu firmy Miastostrada z Katowic. Spektakl ten oparty był na bajce Charles'a Pieraul'a. Przedszkolaki dowiedziały się, że nie należy zanieczyszczać lasów oraz nauczyły się prawidłowej segregacji śmieci.

W czwartkowy dzień nasze przedszkolaki podzieliły się na trzy grupy, część była na wycieczce, inni mieli przedstawienie w przedszkolu. Natomiast ostatnia grupa wzięła udział w wydarzeniu BEZPIECZNE PIEKARY w Miejskim Domu Kultury. Wydarzenie rozpoczęło się koncertem CENTRUM UŚMIECHU, podczas którego dzieci skakały, tańczyły i cudownie się bawiły. Jak sama nazwa wskazuje, tematyka koncertu odnosiła się do bezpieczeństwa na drodze i zdrowego stylu życia. Następnie przeszliśmy do praktycznych ćwiczeń. Przechodziliśmy przez imitację pasów oraz rozpoznaliśmy znaki. Mieliśmy również okazję zobaczyć od środka policyjny radiowóz i usłyszeć z bliska syreny, a także pod okiem ratownika WOPR spróbować wykonać uciśnięcia na fantomie do KRO.

W środę nasze przedszkole dołączyło do Europejskiego Tygodnia Sportu pod hasłem #BEACTIVE. Nasza impreza odbywała się pod banderą #ACTVE_KIDS. Dzieci po tanecznej rozgrzewce przeprowadzonej przez jedną z naszych nauczycielek wzięły udział w wielu zabawach sportowych angażujących duże i małe grupy mięśniowe. Zabaw i śmiechu było co niemiara. Nasze podwórkowe harce skończyły się przed samym obiadem.

W poniedziałek w minionym tygodniu nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Wiatraka. Był to piękny i na nasze szczęście nieco wietrzny dzień, ponieważ podczas spacerów mogliśmy obserwować jak nasze wiatraczki wirowały mieniąc się wieloma barwami. Pod koniec nasz ogród zyskał nowy wygląd ponieważ wiatraczki odmieniły go nie do poznania.

W środę mieliśmy bardzo aktywny dzień w przedszkolu świętowaliśmy pasowanie na przedszkolaka. Wszystkie nowe dzieci z naszego przedszkola zostały oficjalnie pasowane na członków naszej bajkowej rodziny. Pasowanie to bardzo ważne wydarzenia bowiem otwiera nowy etap życiu. Od tej pory Nasza przedszkolna rodzina powiększyła się o nowych odkrywców którzy każdego dnia będą zdobywać nową i ciekawą wiedzę.

W piątek w przedszkolu obchodziliśmy dożynki. Z tej okazji nasi podopieczni przynieśli do przedszkola różne dary, związane z jesienią i zbiorami. Dzięki tym skarbom powstały w salach piękne kąciki przyrody nawiązujące do zbliżającej się pory roku.Oprócz owoców, warzyw i dekoracji dzieci przyniosły mnóstwo kwiatów które upiększają nasz przedszkolny ogród. Będą one cieszyć nasze oczy pięknymi kolorami. Podczas tych zajęć dzieci zapoznały się również z zawodami ogrodnika, rolnika i sadownika.

Dnia 9.08.2023r w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia ekologiczne przeprowadzone przez pana Piotra Polichta, inspektora Wydziału Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Piekary Śląskie. Tematem pogadanki była rola "zapylaczy" w środowisku. Druga część zajęć obejmowała przygotowanie mini łąki kwietnej, która została u nas w przedszkolu. Na zakończenie Pan rozdał dzieciom nasiona aby samodzielnie przygotowały taką łąkę w domu. Dziękujemy.

☀️ Piknik na powitanie wakacji ! ☀️ W miniony czwartek odbył się w naszym przedszkolu piknik na powitanie wakacji, który rozpoczęliśmy wspólną zumbą. Następnie zgromadziliśmy się wokół ogniska i z apetytem oczekiwaliśmy na pieczone kielbaski. Podczas pikniku uczestniczyliśmy również w zabawach integracyjnych i kołowych ze śpiewem, żegnając się z przedszkolem i przyjaciółmi przedszkolnymi oraz witając wakacyjny czas. Jednak największą radość sprawił nam przyjazd Zygzaka McQueen'a‼️ W tym miejscu chcielibyśmy z całego serca podziękować Autoprezent.pl - prezenty motoryzacyjne za udostępnienie samochodu oraz wszystkim Rodzicom, którzy w minionym roku uczestniczyli w życiu przedszkola ❤️ "Każde przedsięwzięcie, które wnosi w życie dziecka uśmiech i zadowolenie jest bezcenne"

Drodzy Rodzice, zbliża się czas urlopów i wypoczynku, a w związku z tym czas wycieczek, wyjazdów. W najbliższych dniach w naszym przedszkolu zorganizowane zostaną pogadanki na temat bezpiecznych wakacji. Zachęcamy również Państwa do skorzystania z poradnika dostępnego na stronie przedszkola http://www.przedszkole3bajka.pl/bezpieczne-wakacje-2023/ Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci.

Dzień jagody Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne podchody z okazji dnia jagody odbyły się w budynku przedszkola. Dzieci z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie zabawy. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem rozwiązywały zadania i szukały kolejnych wskazówek. Każda grupa wykazała się ogromną wiedzą, kreatywnością oraz zręcznością podczas wykonywania zadań. Wszystkie koperty zostały odnalezione, a serduszka zebrane Na mecie czekała na dzieci pyszna niespodzianka.

Koncert muzyczny ???? W czwartek odbył się koncert muzyczny w wykonaniu dzieci ze Szkoły Muzycznej w Bytomiu. Przedszkolaki miały okazję nie tylko usłyszeć piękne brzmienie harfy i gitary, ale również spróbować gry na tychże instrumentach.

Wizyta Pani bibliotekarki ???? W minioną środę nasze przedszkole odwiedziła Pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich, która przeczytała nam kilka bajeczek. Największym zainteresowaniem cieszyły się książeczki wydające odgłosy różnych pojazdów. Niestety ze względu na niesprzyjającą pogodę "Czytanie pod chmurką" odbyło się w budynku przedszkola.

Zumba w ogrodzie przedszkolnym ! ???? Nasze przedszkolaki nie zwalniają tempa! Wczoraj wycieczka autokarowa, a dziś kolejny dzień pełen wrażeń i radości. Każdy wie, że nie ma nic lepszego dla naszego zdrowia jak ruch i pobyt na świeżym powietrzu ☀️Dlatego dzisiaj dzieci z naszego przedszkola dzielnie ćwiczyły i tańczyły w ogrodzie przedszkolnym. Przedszkolaki znakomicie prezentowały się w sportowych strojach, co można było zobaczyć podczas "Pokazu mody sportowej".

Wycieczka do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie ???????? W ramach tygodnia dziecięcych radości w naszym przedszkolu została zorganizowana wycieczka autokarowa wszystkich grup do Skansenu w Chorzowie. Podczas wycieczki dzieci zwiedzały muzeum z przewodnikiem poznając życie naszych przodków. Przedszkolaki miały również możliwość poznać zabawy z dawnych lat. Wycieczka zakończyła się piknikiem na świeżym powietrzu.

Dziś słodkim poczęstunkiem rozpoczęliśmy tydzień dziecięcych radości.

SPOTKANIE MUZYCZNE ???????? Drugiego czerwca grupy „Misie” i „Kaczuszki” gościły w przedszkolu rodziców i siostrę Krzysia S. z grupy „Misie”, którzy są muzykami. Dzieci miały okazję do zapoznania się z instrumentem muzycznym- skrzypcami. Przedszkolaki słuchały pięknego dźwięku skrzypiec oraz aktywnie uczestniczyły w koncercie. Spotkanie na żywo z muzykami i utworami granymi na instrumentach są wspaniałą okazją do wyrażania i przeżywania emocji, a także rozbudzania zaintetesowań muzycznych. Składamy serdeczne podziękowania rodzinie Krzysia za piękny, pełen wrażeń koncert dostosowany do możliwości i percepcji najmłodszych przedszkolaków ♥️♥️♥️ Jesteśmy baaardzo dumni z Ani, siostry Krzysia, która jest absolwentką naszego przedszkola. Życzymy Ani samych sukcesów w rozwijaniu swojego talentu i pasji do muzyki.

Wczoraj wszystkie dzieci z naszego przedszkola udały się do Miejskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt: „Dorotka - po drugiej stronie tęczy”. Była to adaptacja ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa. Przedszkolaki przypomniały sobie jak ważne jest dbanie o przyrodę i nie zaśmiecanie środowiska. Opowieść ta pokazała również dzieciom jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa przyjaźń i jak istotna jest wiara we własne możliwości.

W miniony piątek przedszkolaki w pełni zadbały o swoje zdrowie! Każdy wie, że na prozdrowotny styl życia składa się kilka elementów: 1. Zdrowe jedzenie ???? 2. Aktywność fizyczna???? 3. Regeneracja ???? Tego dnia dzieci z naszego przedszkola poznały rodzaje ogórków, ich walory smakowe oraz właściwości zdrowotne. Następnie wykonały różne ćwiczenia ruchowe na świeżym powietrzu z ogórkiem w roli głównej. Po aktywności fizycznej nadszedł czas na regenerację, czyli odpoczynek z ogórkową maseczką. Oczywiście przedszkolaki nie zapominały o rozwijaniu swoich talentów plastycznych i czerpaniu radości ze wspólnej zabawy.

Od kilku dni nasze przedszkole posiada prawdziwy Bajkowy Ogród. Obejście przedszkola wzbogaciło się o przepiękne kwiaty??️??i krzewy owocowe??. Niektóre z nich zostały zasadzone przez dzieci w doniczkach, inne w gruncie. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przyniesione sadzonki?.

Tego dnia rozmawialiśmy na temat korzyści zdrowotnych płynących ze spożywania jabłek. Przypomnieliśmy sobie, że dzięki jedzeniu owoców i warzyw zapewniamy sobie zdrowie i witalność. Przedszkolaki wzięły również udział w grach i zabawach tematycznych. Nie zabrakło degustacji jabłek, musów, a nawet octu jabłkowego.

Z okazji Dnia Ziemi nasze przedszkole przyłączyło się do akcji Sprzątamy Dla Polski, której celem jest sprzątanie porzuconych odpadów oraz promowanie postaw proekologicznych. Przedszkolaki uporządkowały ogród przedszkolny oraz zebrały śmieci z najbliższej okolicy.

W dniu wczorajszym przedszkolaki wzięły udział w audycji muzycznej podczas, której zapoznały się z instrumentami muzycznymi oraz pracą muzyków. Spotkanie to miało na celu rozwinięcie wrażliwości muzycznej i rytmicznej dzieci.

"Na wiejskimi podwórku" - profilaktyczne zajęcia logopedyczne w grupie Kaczuszek ? i Misiów ?

W dniu dzisiejszym dzieci z naszego przedszkola odwiedziły urząd miejski, Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich oraz wydział edukacji by złożyć świateczne życzenia oraz wręczyć własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne??

Zajączek w przedszkolu! ? Gry, zagadki, zadania - z tym musiały zmierzyć się dzieci, by dotrzeć do ukrytej niespodzianki przygotowanej przez zajączka wielkanocnego. Radości i śmiechu nie było końca. Najważniejsze, że udało się odnaleźć ukryte skarby! W liście znajdującym się przy prezentach zajączek obiecał, że za rok znów nas odwiedzi. Będziemy czekać na niego z niecierpliwością! Dziękujemy za prezenty !!! ?❤️ Wszystkim życzymy zdrowych i radosnych świąt Wielkanocnych ???

?Dzień miodu ? Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje miód oraz jak ważną rolę w środowisku pełnią pszczoły. Wykonały również przepiękne prace plastyczne. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Za dzielne wykonanie zadań otrzymały słoik miodu ? ?

Dzień gier planszowych w misiach? W poniedziałek grupę misiów odwiedzili rodzice Leosia, którzy przynieśli ze sobą różnorodne gry planszowe. Granie w "planszówki" to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. Rodzicom Leosia jeszcze raz serdecznie dziękujemy za prezenty i współpracę.

Angielski w przedszkolu ?? Nasze przedszkole kolejny rok realizuje Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności. Celem programu jest codzienne osłuchiwanie dzieci z językiem angielskim. Dzieci poprzez zabawy muzyczne, ruchowe, karty pracy oraz animacje uczestniczą w procesie nauki języka obcego, wspaniale się przy tym bawiąc. W zabawie tej towarzyszą im kolorowe postacie zachęcające do brania udziału w zajęciach.

Przedstawienie teatralne pt. "Sindbad" ?‍♂️ Misie ?, Żółwiki ?, Motylki?, Kotki?, Delfinki? i Sówki? miały okazję uczestniczyć w spektaklu teatralnym pt. "Sindbad". Dzieci zobaczyły niezwykle barwne przedstawienie, dopełnione orientalnymi kostiumami, scenografią i piosenkami. Duże wrażenie wywołały także niezwykłe efekty świetlne.

Przedszkolny dzień sportu ?⚽???⛷️♟️ W miniony piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Sportu. W tym dniu dzieci ubrały się w wygodne stroje, ponieważ uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych. Każda grupa brała udział w 6 dyscyplinach sportowych: narciarstwo, szachy, piłka nożna, tenis, koszykówka oraz hokej. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z konkurencjami. Wykazały się m.in. szybkością, zwinnością oraz celnością. Nauczyły się również zasad zdrowej, sportowej rywalizacji. Na zakończenie sportowych zmagań wszystkie dzieci zostały nagrodzone medalami. #wirusoochrona

Bal karnawałowy Kotków?, Delfinków?, Sówek? ??? ?

Bal karnawałowy Kaczuszek, Misiów, Żółwików i Motylków

W poniedziałek gościliśmy w naszym przedszkolu kino sferyczne. Dzieci z wszystkich grup miały okazję obejrzeć filmy edukacyjne wewnątrz kopuły w technice 3D. Bez wątpienia było to niesamowite przeżycie.

W minionym tygodniu nasze przedszkole otrzymało nowoczesne urządzenie do prowadzenia zajęć z dziećmi, którym jest tablica interaktywna. Dzieci już miały okazję przetestować ją podczas piątkowych zajęć

8 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu dzień mleka. Tego dnia dzieci przyszły ubrane na biało. Przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi mleko oraz gdzie się je przerabia na sery i jogurty. Poznały również wartości płynące z picia mleka oraz spożywania produktów mlecznych. Nie zabrakło czasu na zabawy oraz eksperymenty z wykorzystaniem mleka.

? Saneczkarstwo ? Zimowe zabawy na śniegu KACZUSZEK, MISIÓW oraz ŻÓŁWIKÓW

Z okazji święta ryby w naszym przedszkolu odbyły się gry i zabawy tematyczne. Dzieci poznały wiele gatunków ryb, ich nazwy oraz wygląd. Zgłębiliśmy tajniki pracy rybaka oraz wczuliśmy się w jego rolę bawiąc się w łowienie ryb. W tym dniu wszystkie dzieci ubrały się na niebiesko.

Zajęcia logopedyczne w Kaczuszkach ? i Misiach ? Dzieci z grup Kaczuszek i Misiów miały okazję uczestniczyć w zajęciach logopedycznych prowadzonych przez panią Martę, przedszkolnego logopedę. Grupowe zajęcia logopedyczne, to nauka przez zabawę. Zajęcia te wspomagają prawidłowy rozwój mowy. Warto pamiętać, że dzieci uczestniczące w grupowych zabawach logopedycznych rzadziej miewają problemy w nawiązywaniu kontaktów z innymi dziećmi.

Bajka " Elfinki," wprowadziła nas w słodki i radosny klimat świąteczny i upewniła nas, że przyjacielska pomoc i dobro zawsze zwyciężają.

? Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Wywołał on uśmiech na twarzach wszystkich dzieci. Przedszkolaki przygotowały dla niego krótkie występy artystyczne. Mikołaj również miał dla nich niespodziankę. Wszystkie dzieci zostały obdarowane wspaniałymi prezentami. Przedszkolaki zaprosiły Św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

⚒️ 5 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się obchody Dnia Górnika. Z tej okazji przybyli do nas górnicy, którzy chętnie opowiedzieli dzieciom jak wygląda praca pod ziemią. Dzieci trafnie zauważyły, że Panowie mają różne stroje. Górnicy wyjaśnili czym różnią się one od siebie oraz czym różni się ich praca. Dzięki spotkaniu dzieci zdobyły dużo wiedzy na temat ciężkiej pracy górników, którym należy się szacunek i uznanie za codzienny trud.

✨ Kolejny raz w naszym przedszkolu odbył się magiczny dzień wróżb i czarów, czyli tzw. andrzejki. Wróżby andrzejkowe to okazja do zapoznania dzieci z dawnymi zwyczajami. Pobudzają one wyobraźnię i pomysłowość dzieci. Tego dnia zabawom nie było końca. Wśród zabaw były m.in. wróżby z butelką, przekłuwanie serca, przelewanie wosku przez dziurkę od klucza i wiele innych. Nie zabrakło również zabaw przy muzyce i tańców.

? 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym dniu dzieci zaprosiły je do wspólnej zabawy. Były tańce, zgadywanki oraz różne zabawy ruchowe. Dzieci były szczęśliwe, że mogły pokazać swoim kolegom i koleżankom swoich pluszowych ulubieńców.

W środę dzieci z naszego przedszkola obchodziły Święto Dyni. ? W tym dniu każda grupa wzięła udział w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Wśród nich był m.in. rzut dynią do kosza, dyniowe kręgle, slalom z dynią. Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia w "dyniowej fotobudce". Dziękujemy wszystkim rodzicom za ubranie dzieci w tym dniu na pomarańczowo ? W środę dzieci z naszego przedszkola obchodziły Święto Dyni. ? W tym dniu każda grupa wzięła udział w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Wśród nich był m.in. rzut dynią do kosza, dyniowe kręgle, slalom z dynią. Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia w "dyniowej fotobudce". Dziękujemy wszystkim rodzicom za ubranie dzieci w tym dniu na pomarańczowo ?

Nasze przedszkole miało okazję uczestniczyć w programie edukacyjnym pod patronatem Urzędu Miasta Piekary Śląskie na temat segregacji odpadów. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych w tym celu materiałów edukacyjnych pt. "Krecik ma dla was dobre rady, uczy jak segregować odpady!", które pomogły dzieciom lepiej zrozumieć jak pomóc środowisku i żyć bardziej ekologicznie.

W minioną środę nasze przedszkole odwiedził gość specjalny - trener "Akademii Piłkarskiej Champions", który przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat sportu oraz zdrowego odżywiania. Nie zabrakło również zagadek oraz zabaw ruchowych.

14 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Czystego Powietrza. Podczas zajęć każda z grup przeprowadziła zabawy badawcze i eksperymenty dotyczące czystości powietrza. Tego typu zajęcia mają na celu uświadomienie dzieci o zagrożeniach wynikających z obecności smogu oraz poznanie metod walki z nim.

W minioną środę aktorzy z krakowskiego teatru ? zaprosili dzieci z naszego przedszkola do Miejskiego Domu Kultury na przedstawienie bajki pt. "Calineczka". Spektakl bardzo spodobał się naszym dzieciom, które z ogromnym zaciekawieniem oglądały kolejne etapy wędrówki małej dziewczynki.

W czwartek nasze przedszkole jak co roku aktywnie włączyło się w obchody Dnia Niepodległości. Na zajęciach poruszane były zagadnienia o treści patriotycznej. Dzieci poznały historię, tradycje oraz symbole narodowe naszego kraju. Zwieńczeniem było odśpiewanie przez całe przedszkole o godz. 11:11 hymnu państwowego.

W poniedziałek dzieci z grupy: Kaczuszek ?, Misiów ? oraz Motylków ? obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji wszystkie dzieci przebrały się za swoją ulubioną postać z bajki. W tym dniu odbyły się zabawy integracyjne przy muzyce, konkursy, zagadki oraz gry wokół tematu bajek i baśni. Dzieci m.in. układały bajkowe puzzle, słuchały bajki o Jasiu i Małgosi oraz próbowały pokonać złą Babę-Jagę. Zabawom nie było końca. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie dzieciom przepięknych kreacji.

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Właśnie dlatego dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. ??? Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrały się na brązowo. W ogrodzie przedszkolnym odbyły się zabawy integracyjne, zagadki i quizy przyrodnicze. Po zabawie rozpaliliśmy ognisko, by upiec ziemniaki, które następnie zjedliśmy.

10 października to dzień, który pozostanie na długo w pamięci naszych nowo przyjętych przedszkolaków. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka. Pani wice dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Dzieci obiecały przychodzić do przedszkola z uśmiechem, słuchać pani, pomagać kolegom oraz być dzielnym przedszkolakiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał dyplom i drobny upominek.

10 października nasze przedszkole obchodziło coroczne obchody Święta Drzewa. W tym dniu dzieci miały zajęcia terenowe podczas, których poznały różne rodzaje drzew. Przedszkolaki dowiedziały się jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka.

BAL